Nat Collections

nat-collectionBaykalı Konağı ,1800 'lü yılların sonunda yapılmış 3 katlı ve bahçeli ,ahşap ağırlıklı, her yönüyle Kastamonu Konakları mimarisine uygun, Kastamonu'nun önde gelen konaklarından biridir.Konum itibariyle Kastamonu'nun önemli tüm tarihi yapılarının yanıbaşında Valilik(200 m),Saray Hamamı(250 m),Saray Camisi(bitişik),Bey Hamamı(50 m),Yazma Eserler Müzesi(30 m),Zencirlioğlu Konağı(40 m),Hekim Konağı(80 m),Saat Kulesi(300 m),Askeri Misafirhane(20 m),Cumhuriyet Meydanı(150 m) yapılarının bulunduğu mevkidedir.Baykalı Konağı;Ahşap El Sanatları,Kastamonu Yöresel Ürünler,Kastamonu El Dokumaları üzerine satış yapan turizm işletmesidir

.Bunun yanı sıra bahçe ve balkonumuzda çay ve yemek servisimiz mevcuttur.Toplu rezervasyonlar ve turlar için özel indirimimiz mevcuttur.Rezervasyonlar için 05365531410 ve 03662144154 nolu telefonlarımızı arayabilirsiniz.Konağımızda kendi imalatımız ahşap el oyması ürünlerin satışı yapılmaktadır.Osmanlı,Selçuklu ve Kündekari tarzı ahşap el oymalı ürünler,hediyelik eşya ve kapıları Konağımızda görebilirsiniz.Ayrıca konağımızda Kastamonu usulü etli ekmek,yöresel ürünlerden oluşan kahvaltı ve öğle,akşam yemeği servislerimiz vardır.Kastamonu'yu gezmek,görmek ve tarihi konaklarını merak eden tüm ziyaretçileri konağımızda ağırlamaktan büyük memnuniyet duyarız.

 
  Na`t Collections1999 yılında Ferhat Murat Baykalı tarafından kurulmuştur. Osmanlı, Selçuklu ve Kündekari tarzı el oymalı mobilya, kapı ve mihrab, mimber, vaaz kürsüsü, ayet işlemeli cami kapıları gibi cami işleri imal etmekteyiz. Dekorasyon çalısmaları yanı sıra, restorasyon çalışmalarıda yapan firmamız kapı, çerçeve, mobilya, tavan göbeği gibi eski ahşap yapıların bakım, tamir ve yenisinin yapımı işlerini de gerçekleştirmektedir.

Dekorasyon işlerinde hazır mimari projelerinizin yapımı yanı sıra mekanlarınız için Osmanlı ve Selçuklu mimarisine uygun dekorasyon projeleri de hazırlamaktayız. Ev, büro, restorant, otel gibi mekanların eskitme yani antik görünüme kavuşturulması işlerini yapmaktayız. Ürünlerimiz tamamen Osmanlı ve Selçuklu tarzında çatım ( görünüm ) yapılarak, üzerlerindeki işlemelerde Osmanlı ve Selçuklu tarzında orjinallerinden kopya edilerek yapılmaktadır. Ürünlerimizde kullanılan malzemeler aslında uygun olarak Osmanlı tarzına uygun malzemelerden seçilmektedir.

Ürünlerimizde kullanılan kereste malzemesi yıllanmış sarıçam kerestesidir. Isteğe göre fırınlanmış ceviz ,maun,kayın kerestesi de kullanmaktayız. Mobilya üzerinde kullanılan kulp, menteşe, süslemede kullanılan kabaralar, döşemelik kumaşlar ve deriler gibi tüm aksesuarlar tarihi örneklerine uygun olarak kullanılmakta,el dokuması döşemelik kumaşlar, süslemelik altın ve gümüş varak, ferforje kapaklı dolaplar, Osmanlı tuğralı kapaklar, Osmanlı armalı dolap ve kapılar yapmaktayız.

Ürünlerimizde ahşap koruyuculu kök ceviz(eskitme) boya kullanılmaktadır. Renk ve renk tonu isteğe göre değiştirilebilmektedir. Ürünlerimizde cila olarak koruyuculu mat cila(isteğe göre tik yağı,titanyum koruyucu emprenye) kullanılmaktadır. Ürünlerimizi istediğiniz ebatta, bizim standart ölçülerimiz dışında yaptırabilir, istediğiniz işleme tarzını istediğiniz üründe yaptırabilirsiniz. Mekanlarınızı Osmanlı ve Selçuklu mimarisi ile dekore etmek artık hayal değil. Sizler de ecdadın ihtişamlı nakkaşlık sanatını mekanlarınızda yaşatmak, bulunduğunuz ortamları daha değerli bir yere çevirmek isterseniz bizimle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

RESTORASYON ÇALIŞMASI TARFIMIZDAN YAPILAN KONAK SHOWROOM HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR. GENİŞ ÜRÜN YELPAZEMİZİ YERİNDE GÖREBİLİRSİNİZ.

İmalat Örnekleri ;

Yol Tarifi ;

Web Adresi ; www.natcollections.com

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates