Ilgaz Derbent Otel

ilgaz-derbent-otelDoğa ve kültür turizminin başkentlerinden birisi kabul edilen Kastamonu ili sınırları içinde eşsiz doğasıyla ünlü ılgaz dağının zirvesine hakim tepesinde kurulan otelimiz Ilgaz Kastamonu karayolunun 21. kilometresinde ana yol üzerinde bulunmaktadır.

Büyükşehir yaşantısının stresinden kurtulmanızı sağlayacak Çam ve çiçek kokuları ile yoğrulmuş tertemiz havası sizleri hayata yeniden motive edecek niteliktedir.

1088 Hektarlık alana yayılmış Ilgaz Dağı Milli Parkı Köknar ve Sarıçam ağaçlarından oluşmuş ormanları arasında Derbent şehitler abidesiyle birlikte Ilgaz dağının ev sahipliğinde 4 mevsim siz değerli konuklarına hizmet vermeyi beklemektedir.

 

 

Konaklama

Otelimiz butik otel tarzında dizayn edilmiş 45 yatak kapasiteli olup Merkezi ısıtma sistemi, jenarötör ve özel otopark, odalarda duşakabin, telefon, televizyon, 24 saat sıcak su ve kablosuz internet bağlantısı bulunmaktadır.

Yeme - İçme

Otelimiz 80 kişilik restaurantı ile siz değerli misafirlerimize tam ve yarım pansiyon olarak acık büfe hizmet vermektedir.Restaurantımızda yöresel mutfağımızın eşsiz lezzetlerini tadabilir Ayrıca doğal ürünlerle keyifli bir köy kahvaltısı yapabilirsiniz.

Ayrıca otelimizin bahcesinde bulunan alacarte restaurantımızda misafirlerimize mangal keyfi fırında alabalık yöremize özel etliekmek ve doğal ürünlerden oluşan lezzetleri tatma imkanı sunmaktayız.

Aktiviteler

1800 mt. Rakımda Kayak pistine ve zirveye sadece 1300 mt. uzaklıkta olan otelimizde kış aylarında ücretsiz shutle hizmeti ile ana pistlere ulaşım sağlanmaktadır.Kayak odamızdan kayak sporuyla ilgili her türlü ekipmanı kiralayabilir veya satın alabilirsiniz.Tecrübeli kayak hocalarımız sayesinde tahmin ettiğinizden çok daha kısa sürede kaymayı öğrenebilir,kış sporlarının ve eşsiz tabiat güzelliğinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Yaz aylarında Ormanın oksijenle buluştuğu nadide doğa güzeliği arasında trekking yapabilir. Sadece Ilgaz dağına Özgü bitki örtüsü ve çiçek çeşitlerini fotoğraflayıp,Ahududu,Dağ çileği,Kuşburnu,Kanlıca mantarının eşsiz lezzetlerini keyifle tadabilirsiniz.

Güneş,kum ve deniz,üçlüsünden vaz geçmek istemeyen misafirlerimiz; Karadeniz sahillerinde Şirin ilçelerimiz İnebolu,Abana ve Çatalzeytin 1,5 Saatlik mesafede sizleri bekliyor.

Gruplara Özel tırmanma ipli iniş ve rehberlik hizmeti verilmektedir.

Yol Tarifi ;

Web Adresi ; http://www.ilgazderbentotel.com/yeni/

 

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates